Jeśli chcesz pozbyć się złych nawyków, nauczyć się zdrowego myślenia, przewartościować swoje ŻYCIE…

Czym są przekonania?
Przekonania są jednym z najistotniejszych czynników ludzkiego funkcjonowania. Są wyznacznikiem wszystkich działań. To okulary, przez które patrzysz a zgodnie z tym, co filtrują, tak jawi się Twoja rzeczywistość. To z kolei wpływa na całą Twoją tożsamość, motywację, samoocenę, poczucie własnej wartości, pewność siebie, pasje czy wiarę we własne możliwości. Przekonania pomagają zbudować lub zachwiać poczucie bezpieczeństwa, akceptację, sens życia i wpływają na wszystko, czego doświadczasz. Jakie masz dziś filtr w swoich okularach?

Czym są wartości?
To wszystko, co uważasz za cenne i ważne, pożądane, upragnione, co jest celem twojego działania, dlatego, że chcesz, a nie musisz. Wartość to przedmiot potrzeb, postaw, dążeń czy aspiracji, ale również nasze przekonania wyrastające z tych wartości, determinujące sposób przeżycia danej sytuacji czy podjęte działania. Bardzo mocno zakorzenione wartości stanowią podstawę wszelkich działań, siłę napędową bądź hamującą nasze zachowania. Dotarcie do nich stanowi więc podstawowy cel, jeżeli chcemy dokonać trwałej zmiany w życiu.

Czym są nawyki?
95% naszych codziennych zachowań to czynności nawykowe. W terminologii psychologii nawyk to zautomatyzowana czynność (sposób zachowania, reagowania), którą nabywa się w wyniku ćwiczenia (głównie przez powtarzanie). Niestety działania nawykowe niosą ze sobą także negatywne konsekwencje: popadamy w nałogi, nabieramy złych nawyków żywieniowych, obgryzamy paznokcie, odkładamy ważne sprawy na ostatnią chwilę. Nasze nawyki często, zupełnie nieświadomie przejmujemy od rodziców lub innych ważnych osób, poprzez naśladownictwo i modelowanie, które są naturalną konsekwencją procesu wychowania. Czy masz jakieś nawyki, nad którymi warto popracować?

„Jestem beznadziejna”, „pewnie mi się nie uda”, „ludzie są nieuczciwi”, „to będzie trudne”… znasz to?
Negatywne przekonania, złe nawyki podkopują Twoją pewność siebie i przeszkadzają Ci w osiągnięciu wartościowych dla Ciebie celów. Bardzo możliwe, że przez złe nawyki „czarne myśli” nie radzisz sobie z doprowadzaniem spraw do końca lub w ogóle boisz się podjąć działanie? Musisz wiedzieć, że Twoje przekonania na temat świata i ludzi mogą działać na dwa sposoby – wspierają Twoje dążenia i dobre samopoczucie, albo blokują Cię i nie przynoszą poczucia bezpieczeństwa. Twoje myśli, wartości, przekonania i nawyki przekładają się na Twoje emocje i to jak czujesz się każdego dnia. Masz wybór i możesz być ich panem lub sługą. Weźmiemy je pod lupę i wspólnie zaczniemy nad nimi pracować. Poradzisz sobie ze zmianą, kiedy będziesz w posiadaniu odpowiednich wskazówek. Dam Ci je.


AKADEMIA ZDROWIA Ukryte Skrzydła
tel. 531 519 138
weronikakapri@interia.pl