Jeśli chcesz wychowywać dziecko bez krzyku i kar, dogadać się z bliską osobą, zrozumieć potrzeby swoje i swojego rozmówcy…

Coaching relacji to współpraca osoby coachowanej z coachem, zmierzająca do zbudowania harmonijnej, zdrowej  komunikacji z ludźmi, zarówno w życiu osobistym (rodzina, partner, dzieci, przyjaciele), jak i zawodowym (przełożeni, podwładni, współpracownicy, koledzy i koleżanki z pracy, klienci, partnerzy biznesowi).
Szczególną rolę w tym rodzaju coachingu odgrywa EMPATIA, czyli zdolność odczuwania stanów psychicznych innych osób, umiejętność przyjęcia ich sposobu myślenia, spojrzenia na rzeczywistość z ich perspektywy.

Potrzeby są także bardzo ważnym elementem poprawnych relacji międzyludzkich. Umiejętność ich rozpoznawania, zarówno u siebie jak i u partnera w rozmowie, to klucz do sukcesu i szansa na nawiązanie konstruktywnego dialogu. Złość, frustracja, lęk, zdenerwowanie, krzyk, to sygnały, że potrzeby są niezaspokojone. Jak się nie denerwować, jak osiągać cele w dialogu, jak zrozumieć siebie i drugiego człowieka? Umiejętność nawiązywania relacji i ich podtrzymywania decyduje o naszym sukcesie zawodowym oraz poczuciu szczęścia w życiu osobistym.

Zastanawiałeś się kiedyś nad jakością swoich relacji z najbliższymi? Jak często podnosisz głos, albo nawet krzyczysz na swoje dzieci lub na ludzi, który Cię otaczają? A może masz problemy z określaniem granic i asertywną komunikacją? Czy też blokuje Cię nieśmiałość, albo tkwisz w toksycznej miłości lub tez przyjaźni… Czy twoje relacje w pracy przynoszą Ci satysfakcję, czy raczej odbierasz je w kategorii ciężaru? Zrozumienie potrzeb własnych oraz potrzeb rozmówcy są kluczem do poprawy relacji. Popracujemy razem nad umiejętnościami, które masz już w sobie i które możesz rozwijać. Kiedy weźmiesz odpowiedzialność za swoje relacje w związku, w pracy, z dziećmi, przyjaciółmi i rodziną wzmocnisz poczucie własnej wartości, asertywność i poczucie autentyczności w kontakcie z drugim człowiekiem.


AKADEMIA ZDROWIA Ukryte Skrzydła
tel. 531 519 138
weronikakapri@interia.pl