Jeśli chcesz przestać się spieszyć, mieć czas dla siebie, być TU I TERAZ i po prosu ŻYĆ…

Stres – jedno z najpopularniejszych pojęć naszych czasów. Jest to, ogólnie rzecz biorąc, pobudzenie danej osoby na wielu poziomach jej funkcjonowania. Jest to ewolucyjny odpowiednik reakcji walki lub ucieczki obecnej u zwierząt. Stresowi zawsze towarzyszy pobudzenie fizjologiczne, a bodziec wywołujący reakcję pobudzenia nazywamy STRESOREM.

A teraz niespodzianka, stres sam w sobie jest NEUTRALNY. Fakt – nie jest pożądany, ale także nie jest szkodliwy. Staje się SZKODLIWY, kiedy jego natężenie jest zbyt wysokie lub zbyt niskie dla danej osoby w danej sytuacji i/lub gdy dana osoba nie ma możliwości, choćby czasowej, zmiany poziomu napięcia.

Życie wielu ludzi to ciągła bieganina – praca, dom, dodatkowe obowiązki. Towarzyszy temu wyimaginowany wieczny brak czasu i realny przewlekły stres, który  wyzwala lub zaostrza objawy chorób wynikających z autoagresji, takich jak: choroba Hashimoto, reumatoidalne zapalenie stawów, zespół jelita drażliwego, cukrzyca i wiele innych.

Nie powinniśmy lekceważyć pierwszych objawów przewlekłego stresu, które sygnalizuje nasz organizm. Mogą one występować zarówno na poziomie ciała, zachowania, emocji jak i na poziomie poznawczym. Nie czekajmy, aż stres osłabi nasz układ odpornościowy i zrobi w organizmie prawdziwe spustoszenie.
Co może przynieść Ci udział w coachingu pracy ze stresem?
Uwalniając się od notorycznego stresu i pośpiechu osiągniesz spokój i zaczniesz lepiej funkcjonować. Możesz nauczyć się świadomego bycia TU i TERAZ, życia w teraźniejszości, odbierania odpowiednich bodźców. Odczujesz ukojenie i osiągniesz większy spokój. Zaczniesz budzić się wypoczęty i w dobrym nastroju. Wszystko to brzmi fantastycznie i uwierz mi, że jest możliwe do osiągnięcia. Tego Ci życzę i zapraszam na coaching, podczas którego znajdziesz w sobie nową energię do działania, odkryjesz radość nawet z najmniejszych rzeczy i osiągnięć.


AKADEMIA ZDROWIA Ukryte Skrzydła
tel. 531 519 138
weronikakapri@interia.pl